Inne miejsca na upały

Sangalle

Ostatnie dni, a dokładniej – wysoka temperatura na zewnątrz sprawiły, że zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie najchętniej przeczekalibyśmy upały. Oto nasza lista miejsc, które do tej pory odwiedziliśmy i w które teraz najchętniej byśmy wrócili 🙂 O niektórych mieliśmy już notki, a o innych dopiero planujemy.

Oaza Sangalle w Kanionie Colcaniezwykłe miejsce w Peru, na samym dnie jednego z najgłębszych kanionów świata. Jest tam sporo miejsc noclegowych, baseny oraz bar z fantastycznymi drinkami i przemiłymi barmanami. Można się nieźle zrelaksować, spotkać ludzi z całego świata, a nocą oglądać niesamowite ilości gwiazd.

20150523_142902 20150523_160815

Dżabal Tubkal – czyli najwyższy szczyt Afryki Północnej. Co jest lepszym antidotum na upał niż śnieg, wiatr i wspinaczka na ponad 4000 m n.p.m? 😉 My byliśmy tam w październiku i zdecydowanie nie było nam zbyt ciepło. Więcej, jeśli zapomnicie rękawiczek, może się zdarzyć, że przez chwilę zatęsknicie za wysoką temperaturą.

Dżabal Tubkal Dżabal Tubkal

Międzygórze – piękny, klimatyczny punkt u stóp Śnieżnika i chyba najładniejsza miejscowość na Dolnym Śląsku. Najlepsza miejscówka na przetrwanie upału to tereny wokół wodospadu Wilczki. Wprawdzie na pomysł odwiedzenia tego miejsca wpada coraz więcej osób, ale wciąż, jeśli mówimy – relaks, przychodzi nam do głowy Międzygórze.

Międzygórze Wodospad Wilczki

Wardżia – to niezwykłe miasto w Gruzji, które w XII wieku zostało wydrążone w skale. Mogło tam mieszkać na stałe 10 tysięcy osób, także miejsca jest sporo. Dzień, w którym zwiedzaliśmy Wardżię był bardzo upalny, jednak spacer po chłodnych korytarzach w jaskini przyniósł sporą ulgę. Polecamy!

Wardżia Wardżia

Cafe Muzeum – wrocławska knajpa na dachu Muzeum Współczesnego. Wyobraźcie sobie, że letnie popołudnia lub wieczory spędzacie leżąc na leżaku, popijając drinki/kawę/lemoniadę i podziwiacie panoramę Wrocławia. Lato w mieście w pełni!

Cafe Muzeum

Rozengralsknajpa w Rydze, stylizowana na średniowieczną gospodę, a co najważniejsze – umiejscowiona w piwnicy! Jak wiadomo, w piwnicy jest chłodniej. To pierwszy plus. Kolejny – to niezłe jedzenie, jakie możemy tam dostać oraz dobre piwo w wielkim kuflu. Największy atut (obok piwnicy) to klimat tego miejsca, jego wystrój, stroje obsługi i muzyka na żywo.

Rozengrals

Przystanek autobusowy w Dubaju – dziwny punkt? Bynajmniej. Dużo przystanków w tym mieście jest klimatyzowanych, i to mocno. W rejonach emiratów panują bardzo wysokie temperatury, dlatego dużo pomieszczeń i środków transportu posiada klimatyzację. Nam najmocniej zapadł w pamięć właśnie przystanek. Można w nim usiąść, poczytać książkę i przyjemnie przeczekać upał 😉

Dubaj

Piekiełko na Szczelińcu Wielkim – najgłębsza ze szczelin, od których nazwę wzięła góra. Śnieg zalega tam aż do czerwca i nawet w największy upał panuje tam przyjemny chłodek. Jedyny minus tego punktu jest taki, że nie tylko wy możecie wpaść na ten pomysł 🙂

fot. Karolina Anglart z TropiMy Przygody
fot. Karolina Anglart z TropiMy Przygody

(polecamy też więcej zdjęć i wpisów ze świetnego bloga TropiMy Przygody)

Cafe Maururocza knajpa w Rabacie w dzielnicy portugalskiej. Znajduje się nad oceanem, więc będzie na was powiewać chłodna bryza. Dodatkowo, dzięki drzewom, jest tam sporo cienia, w którym możecie się schować. Kolejna sprawa – serwują tam pyszną marokańską herbatę, świeżo wyciskane soki i słodycze o nazwie ‘Rożki antylopy’ 🙂

cafe Maurcafe Maur

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – po pierwsze temperatura w muzeum musi mieć określoną, pokojową wysokość ze względu na eksponaty. Po drugie – to bardzo ciekawe miejsce, w którym można spędzić kilka godzin i nie mieć dość.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s