Polecanki – marzec 2016

Kolejna porcja rzeczy, które nas zainspirowały w zeszłym miesiącu.

  1. Nigdy nie marzyliśmy o Australii. Do czasu aż przeczytaliśmy u Styledigger, jak fajnie tam jest. Teraz nie możemy się pozbyć obrazu tarasu z widokiem na ocean z naszych głów. Do przeczytania tutaj: http://styledigger.com/2016/02/sydney.html
  2. O Portugalii marzymy od dawna. Jakiś czas temu pojawił się news o bezpośrednich lotach z Polski do tego kraju. To marzenie jeszcze chwilę poczeka na spełnienie, ale takie wpisy, jak ten sprawiają, że Portugalia pnie się wyżej i wyżej na liście J http://szafasztywniary.blogspot.com/2016/02/porto-w-porcie-porto.html Ta biblioteka!
  3. http://post-turysta.pl/artykul/sknera-na-wakacjach – bardzo mądry post o podróżowaniu za grosze i o tym, jak ktoś zwykle płaci, kiedy my nie płacimy. Nie będziemy się tu rozpisywać, po prostu przeczytajcie. Polecamy!
  4. http://zpopk.pl/polak-nie-czyta-internauta-placze-czyli-o-dyskusji-cyklicznej.html#axzz43k6v3fsS – to nie jest tekst podróżniczy. To tekst o czytaniu. Czytać lubimy, w podróże zawsze zabieramy przynajmniej kilka pozycji, piszemy też o książkach na blogu. Zwierz popkulturalny zgłębia tu kwestię tego, dlaczego w Polsce ludzie niekoniecznie dużo czytają. Ciekawe!
  5. http://nadiavstheworld.com/podroz-dookola-swiata-oczekiwania-vs-rzeczywistosc/ – dopiero teraz trafiliśmy na wpis Nadii o tym jak oczekiwania i rzeczywistość zderzają się ze sobą w trakcie podróży dookoła świataJ
  6. „Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit” Suki Kim – książka to kronika rocznego pobytu autorki w Korei Północnej. Suki Kim uczyła tam języka angielskiego na uniwersytecie w Pjongjangu. Dla nas to ciekawa pozycja nie ze względu na opis życia w tym kraju (więcej w tym temacie dowiedzieliśmy się np. z książki „Światu nie mamy czego zazdrościć” Barbary Demick). Najciekawszy jest tu obraz reakcji człowieka wychowanego w zachodnim społeczeństwie na życie pełne zakazów, w którym nieustannie trzeba się kontrolować.
  7. Wywiad w „Wyborczej” z Grzegorzem Kłeczkiem na temat wyprawy na Kilimandżaro. Daje do myślenia w kwestii turystyki wysokogórskiej i przemysłu powstałego wokół niej http://wyborcza.pl/duzyformat/1,151490,19838475,w-za-duzych-butach-na-kilimandzaro-fotoreportaz.html?pelna=tak
  8. Reportaż „Cynkowi chłopcy” noblistki Swietłany Aleksijewicz – o weteranach radzieckiej wojny w Afganistanie. Dziwnej wojny, w której uczestniczyły setki tysięcy żołnierzy w ciągu dziesięciu lat, a o której nie można było mówić w kraju. Wstrząsająca opowieść.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s